ישיבת ההסדר צפת

לתיאום שבוע ישיבה ניתן לפנות לרכז שבוש"ים-
דביר רווח-

איך בוחרים ישיבה?

שבוע ישיבה שמתאים לי

שבו"ש יכול להתפס אצלנו כשבוע של שבירת שיגרה, הכרת מקומות חדשים וכד' והוא יכול להיות הרבה מעבר לזה.
כמה עצות לשבוע ישיבה (להלן שבו"ש), כיצד להפוך ממנו את המטרה שלשמה הוא נועד- למצוא את הישיבה המתאימה לי.
חז"ל למדונו שאין אדם לומד תורה אלה במקום שליבו חפץ – מכאן למדנו שאכן לא כל אדם בכל מקום יכול ללמוד תורה בצורה הטובה אלה הוא צריך לימצוא מקום שהלב שלו חפץ ללמוד- לכן הדבר שהכי חשוב לקחת כשהולכים לשבו"ש הוא-הלב שלנו. מעבר לסגנון של השיעורים באמונה ובגמרא, ולגודל של הספרים,אנחנו צריכים לבוא לישיבה עם לב פתוח ,לקבל את הסגנון והאופי המיוחד של הישיבה, ולהקשיב ללב – האם זה המקום שהוא חפץ ללמוד בו. לכן ממולץ לא לבוא לשבו"ש עם קבוצה גדולה, אפשר לבוא לבד,מקסימום חבר או שניים. לאו דווקא החברים הכי טובים שאיתם אני נמצא כל הזמן,אלא אדרבה מישהו שאניפחות מכיר-אולי אני אכיר אותו עכשיו באור שונה, אולי אני אכיר את עצמי עכשיו באור שונה ממה שהכרתי. בדרך כלל קבוצה גדולה נשארת בתוך עצמה בשבו"ש,זה נחמד וכיף- אבל בשביל זה יש טיול שנתי – לא שבו"ש.

גמרא ??? !!!

ברוב הישיבות על גווניהם השונים זה הלימוד העיקרי לכן חשוב להכנס לשיעורי הגמרא להכין את השיעור בזמן הסדר, גם אם זה לא בדייוק המסכת שאני עוסק בה. גם אם אני לא הכנתי בדיוק את כל הפרטים מכל מקום חשוב לראות את סיגנון הלימוד- באוירה בשיעור.

שבת

הישיבה בשבת עולה לעולם שכולו שבת, השמחה השירים בסעודות- עונג שבת. כול זו הזדמנות להכיר את הישבה לא רק כפנים של לימוד אלא כפנים של שבת- ליפגוש את החברה לדבר איתם בנחת להכיר יותר את הישיבה.
"אם אין קמח…." הישבה הוא לא רק המקום בו אני לומד- הוא גם הבית שלי לשנים הקרובות בעז"ה – לכן טיבעי ונכון להסתכל גם על הצדדים החומריים-הפנימיה, חדר האוכל,אבל לא צריך להגזים זה לא העיקר- וכבר לימדונו חז"ל "פת במלחתאכל-ועל הארץ תישן- ובתורה אתה עמל"- אשריך וטוב לך.

ולסיום-

אני לא בא לישיבה בעינים של מבקר המדינה, אני לא נותן ציון לישיבה. כול הישיבות הן טובות- הכי טובות בעולם. אני מחפש רק את המקום שמתאים לי ללמוד ולגדול בו.זה נכון גם ליזמן השבו"ש וגם לתקופת הישיבה- אני בא כדי לקבל מהישיבה, מהרבנים,מהדמויות שאני ניפגש איתם ולא כדי לבקר(בתרתי משמע)
גם אם לא מצאתי את ישיבת חלומותי (וגם אם כן) – בספו של דבר מישיקבע כיצד יראו השנים שלי בישיבה וכיצד אני אגדל בישיבה – זה אני בעצמי- הישיבה נותנת לי את המסגרת הטובה ביותר לגדול מבחינה רוחנית אבל העבודה –  היא שלי. 

דרכי הגעה-

ישיבת ההסדר צפת ממוקמת בעיר העתיקה בצפת צמוד לבית כנסת האר"י האשכנזי.

ניתן להגיע באוטובוסים ישירים מ- ירושלים- 992, , בני ברק ומחלף קסם 981 ו980, תל אביב 845, ואשדוד, וכו'…

ברכבת- ניתן לרדת בתחנת כרמיאל ולעלות על קו 361, 364, 846, 991, 500, 450 ישיר לצפת.